Üritused  2015/2016

13. mail toimus Orupedastiku miilijooks ja kepikõnd. Pilte vaata siit.

15. märtsil oli külas Politseimuuseum.

19. veebruaril toimus Krootuse kooli lastevanemate üldkoosolek. Internetiohtudest pidas loengu veebikonstaabel Maarja Punak, hoolekogu tegemistest andis ülevaate Merle Juhkam.

19. veebruar. Vene keele tund 1.-9. klassi õpilastele.

Esimesel fotol esinevad 9. klassi õpilased näidendiga "Kirvesupp", teisel fotol õpivad 2. klassi õpilased vene keele sõnu.

10. veebruar. Algklassid osalesid Elistvere loomapargi haridusprogrammis "Mõista, mõista, kes see on?"

Hetki vastlalaadalt. Nii ahvatlevale kaubale ei suutnud vastu panna isegi müüjad mitte. Kaubaks läksid nii maiustused kui ka tarbeesemed.

Tänavune lumevaene vastlapäev sai läbi viidud säästurežiimil: väike orienteerumine koduümbruse looduskaunites paikades (1. foto), seejärel "vastlarull" võimlas (3. foto) ja lõpuks vahukoorene vastlakukkel (2. foto).

2. veebruaril osalesid 5.-9. klassi õpilased C. R. Jakobsoni talumuuseumi haridusprogrammis "Eesti toidu aastaring talus". Tutvuti talumuuseumi hoonetega, käidi loomalaudas, kus sai oma käega katsuda lehmi ja lambaid. Räägiti talurahva toidust: mida söödi, kust toit lauale tuli, missugused olid söömise kombed jne. Lõpuks sai ise osaleda toidu valmistamise protsessis ja süüa ehtsat kohalikust talutoorainest tehtud toitu.

12. jaanuaril toimus Saverna Põhikoolis Trio Naturale kontsert. Tutvustati erinevate maade muusikat. Kontserdiga tähistas meie naaberkool ühtlasi oma 60. sünnipäeva.

22. detsember algas tublimate õpilaste tunnustamisega. Sellele järgnes klassijuhatajatund ning pärast seda jätkus töö sektsioonides: suur hulk õpilasi esines hooldekodus kontserdiga, grupp õpilasi käis päkapikkudena pensionäridele jõulupakke viimas, algklasside lapsed viisid metsloomadele toitu ja 14-liikmeline grupp käis Võru kodutute loomade varjupaigas. Edasi jätkus jõululaat ja kell 13.00 algas jõulupeo kontsert.

30. novembril süüdati meie koolis esimene advendiküünal. Advendiajast käis rääkimas Päästeameti pastor Inge Ojala- Pihlaja.

9.-15. novembrini viibisid Krootuse koolis Erasmus+ programmi Share Play jätkuprojekti raames kuue välisriigi delegatsioonid Saksamaalt, Lätist, Norrast, Türgist, Portugalist ja Rumeeniast.

Seitsme päeva jooksul tutvuti meie kooliga, külastati Eesti Maanteemuuseumit ja Põlva Talurahvamuuseumit, imetleti Taevaskoja kaljusid, nauditi Aura veekeskuse mõnusid, külastati Ahha teaduskeskust, käidi nukumuuseumis ja Lõunakeskuses uisutamas. Pakkusime külalistele võimalust näha meie erilisi liivakivikoopaid Piusal, kõndida  Meenikunno raba laudteel ja hingata kopsudesse männimetsa puhast õhku. Nädala viimane päev enne ärasõitu oli Tallinnat tutvustav päev, mille sisse mahtus Meremuuseumi külastus, ekskursioon vanalinnas ning laululava juures.

26. novembril toimus meie koolis ettelugemispäev. Mai Arujõe poolt valitud katkendeid lugesid ette Kõlleste valla töötajad.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsus kõiki, kel soov ja huvi edendada Eestis tehnoloogiaharidust, korraldama üle-euroopalisel programmeerimisnädalal Code Week 10.-18. oktoobril 2015 programmeerimisalaseid üritusi!

Meie koolis toimus 16.oktoobril programmeerimistund, mille viisid läbi 5.klassi õpilased Rihhard Kuld ja Markus Kõiv. Eelmisel aastal õppisid nad arvutiringis programmeerimist programmi Skratch abil.

2. oktoobril tähistati koolis õpetajate päeva. Pärast pidulikku aktust võtsid 9. klassi õpilased üle õpetajate töö. Pedagoogid külastasid aga oma kolleege Alatskivi keskkoolis.

1. oktoobril tähistati meie koolis Euroopa keelte päeva. Õpilastel oli võimalik kuulata erinevas keeles tervitusi ning etteasteid sakas, vene ja inglise keeles. 9. klassi tüdrukud Kelli ja Nelli kandsid ette hispaanikeelse dialoogi, mille nad iseseisvalt selgeks olid õppinud.  Ürituse eestvedajaiks olid keeleõpetajad Leeni Seppel ja Sirje Tamm.

Anna ja Ranno saksakeelset teksti lugemas.

21.- 27. septembrini viibis meie kooli delegatsioon koosseisus Kelli ja Nelli Ojasaar, Marian Seeme, Keithlin Michelson, Andreas Korju, Leeni Seppel ja Aime Sabre Norras Sistranda koolis. See on Erasmus+ programmi Share Play jätkuv projekt.

Trondheimis

23. septembril esines Tartu Ülikooli geograafia osakonna doktorant Laura Altin koos kaaslasega 7.-9. klassi õpilastele teemal "Targad linnad ja mobiilpositsioneerimine". Õpilased said teadmisi, kuidas kasutada mobiilirakendusi majutus- ja söögikoha, turismiatraktsiooni jne otsinguks.

16. septembril toimus 28. Karaski- Krootuse jooks.

Jooksu üldvõitjate esikuuikusse kuulusid järgmised õpilased:

1. Ludvig Kindsigo (9. klass)

2. Fredy Palo (9. klass)

3. Brait Pill (7. klass)

4. Andreas Korju (8. klass)

5. Markus Kõiv (5. klass)

6. Kelli Parind (7. klass)

Tüdrukutest olid väledamad Kelli Parind (7. klass),  Anette Ojarand ja Evelin Oraka (mõlemad 5. klassist).

15. septembril kuulasid 1.- 9. klasside õpilased loengut koolivägivalla teemal. Antud projekt kannab nime "Julgelt vastu", kus loengupidajad jagasid nii enda isiklikke kui ka teiste kogemusi koolivägivallaga seotud teemadel.