Üritused

2004/2005 2005/2006 2006/2007 2007/2008  

2005/2006

19.juuni 3 õpetajat ja 8 õpilast 7.-9.klassini käisid kanuumatkal Koorverest Kiidjärveni 12 km.

17.juuni   – 9.klassi lõpuaktus.

11.-13.juuni   Internetipõhise projekti "Tere, kevad!" lõpulaagris olid kolm 4.klassi loodustundjat.

5.juuni – koolilõpuüritus vallakeskuse pargis: grillimine ja politseitöötajate õpetused-selgitused jalgratta ja mopeediga sõiduks, turvalisusest.

5.juuni   4.klassi õpilased koos lastevanematega piknikul Ihamarus Hedvig Heleene õuel.

2.juuni 6.-7.klass ekskursioonil Narvas, tutvuti veel Toila pargiga, Ontikaga, Kohtla Kaevandusmuuseumiga, Kuremäe kloostriga.

1.juuni – kevadpidu Krootuse Rahvamajas.

1.juuni 7.klass korraldas tutipäeva aktuse, 9.klass käis Tartus.

31.mai   9.klass Tallinnas külastas riigikogu, Toompead

31.mai algklasside kassipäeval rääkis Aili Kolsar Põlva Keskraamatukogust kassidest, kõutsidesga olid seotud mängud, vanasõnad ja kõnekäänud, üles oli pandud kassiteemaline näitus.

30.mai 1.ja 3.klass ekskursioonil tutvumas Lõuna-Eestiga (Piusa koopad, Põrgohauad, Valg- ja Mustjärv, Meenikonna raba).

30.mai – jalgrattaeksam koolis.

27.mai Imre Vätson saavutas võistlustel International Open Karate Cup 2006-l Saksamaal V koha.

26.mai 4.-5.klass ekskursioonil Siguldas ja Riias.

25.mai - koolimajas teatrietendus "Vanapagana varandus".

18.mai kool osales valla korraldatud heakorrapäeval, kus koristati prahis valla keskus Krootuse.

18.mai 2.klass käis Tilleoru matkarajal.

18.mai õpilased osalesid kergejõustiku võistlustel Põlavs.

12.mai algklasside spordipäev.

12.mai avati õpilastööde kevadnäitus.

12.mai kuuendike klassiõhtu väljaspool klassi (grillimine, paadisõit, saun, ujumine).

9.mai 5.-9.klasside spordipäev.

5.mai 4.klass käis uudistamas pealinna, sõiduks said raha Eesti Kultuuri Sihtasutuselt.

5.mai 2.klass vaatas Põlvas muusikalist muinasjuttu "Igaviku kutse", mis oli tehtud Anderseni loo "Väike merineitsi" ainetel.

5.mai osalesid õpilased Põlvas krossijooksul.

4.mai 2.klass tutvus AS Krootuse Agro kevadtöödega.

3.-5.mai lastekoori õpilased koos õpetaja Aino Oviiriga Soome-Rootsi reisil.

28.-30.aprill Krootuse Kooliteater esinas Põlvamaad vabariiklikul näiteringide ülevaatusel Haapsalus.

29.aprill – Põlva maakonna finaali pranglimises kutsuti meie koolist 17 õpilast 60-st. Paremini läks meeste alagrupis (7.klass - ...), kus saavutati kolmikvõit: Hardi Maran (viievõistluse maailma edetabeli TOP-100-s kuulub 56.koht), Tauri Telling (maailmas 95.koht) ja Janar Säärits.

28.aprill väikeste koolide arvestuses vabariiklikus võistluses "Tähelepanu, start!" saavutas meie kool I koha.

24.aprill 6.-7.klass Tartus "Jääaeg 2 - suur sula" vaatamas.

20.aprill   – Playback show'l (korraldaja 6.klass) esitati muusikapalu ja telesaateid. I-II koha saavutasid Vanilla Ninja (Mariisa, Mariel, Greta) ja Dynamint (Lilian, Marit, Maario). Tehti telesaateid "Püramiid",   "Mamma mia", "Totaalne muutumine" ja "Nõrgeim lüli".

19.aprill – tüdrukute korvpalli maakondlikul meistrivõistlusel I koht.

19.aprill – algklassid Tartu kinos Ekraan vaatamas Jääaeg - Suur sula 2.

12.aprill   algklassid vaatasid Krootuse Rahvamajas Teater Mängu etendust "Saabastega kass".

8.aprill – poolfinaali "Tähelepanu, start!" võitsid meie sportlased.

4.aprill võistluses "Osavaim korvpallur" saavutas omas vanuseklassis I koha Keneli Luht, teised olid ka tublid.

1.aprill 5.-6.klasi võistkond osales vabriiklikul Nuputa võistlusel Raplas (15.-16.koht).

31.märts Naljaplakatite võistlus (korraldaja 7.klass) saabuva naljapäeva auks. Võitis 5.klass, sest žürii arvates kutsus see enaast lugema. Järgnesid 7. ja 8.klassi plakatid.

26.märts-19.mai 4.klass osales internetipõhises projektis "Tere, Kevad!" saavutades 1.-5.koha vabariigis.

17.märts   26 õpilast osales rahvusvahelises matemaatikavõistluses Känguru, parim tulemus Renar Tellingul 183.koht 3314 osavõtjast.

16.märts Krootuse Kooliteater saavutas maakondlikul teatrifestivalil laureaaditiitli õpetaja Elo Härtsmanni juhendamisel.

16.märts üheksandike klassiõhtu.

15.märts – "Tähelepanu, start" finaalvõistluses II koht, edasipääs vabariiklikku poolfinaali.

14.märts – emakeelepäeva tähistamine koolis, parimad emakeele tundjad said diplomi. Maria Metsalu kirjand pälvis maavanema tunnustuse.

11.märts 36 õpilast ja 6 õpetajat käis ekskursioonil Venemaal, Petseri ja Pihkvaga tutvumas.

9.märts – Põlva maakonna sisekergejõustiku võistlustelt saadi viis medalit:

9.märts 5.klassi korraldatud karnevalipäeval liikusid koolimajas kostümeeritud tegelased, toimusid võistlused ja viktoriin.

8.märts 2.klassi klassiõhtu.

7.märts algklassides ilusa käekirja konkurss.

2.märts viiendike klassiõhtu.

2.märts algklassi õpilased käisid Põlvas vaatamas Viljand laste- ja noorteteater "Reky" teatrietendust "Hans ja Grete".

veebruar-märts – lauatennisevõistlused koolis, parimad Andi Jaaska, Mariel Põld, Sander Karon, Maritana Meitsar, Jaanus Kolesnikov, Marili Laas.

28.veebruar – vastlapäeval toimus eraldi algklassidele ja vanematele klassidele viktoriin teemal "Torino olümpiamängud" ning mäel  mitmesugused võistlused. Toredaks üllatuseks olid karateekad Timo ja Indrek Variku esinemised.

27.veebruar – vastlalaadal oli kõigil õpilastel võimalus müüa oma kaupa ja samas osta endale meelepärast kaupa. Müüdi kõike. Tore oli, et väga palju müügil olevast kaubast olid lapsed ise valmistanud.

23.veebruar 7.klass külastas Tartu veekeskust Aura. Võimalus oli puhata ja nautida vee mõnusid ja tunda rõõmu kuumast saunast. Veel meeldis kõigile tore ja sõbralik bussijuht Ly Vätson.

23.veebruar – vabariigi aastapäevale pühendatud aktus: kontserdil esinesid mudilaskoor, lastekoor, väikeste rahvatantsu rühm ja loeti luuletusi, samuti esines kooli direktor Koit Nook. Kontserdile oli oodatud ka täiskasvanuid. Rõõm oli tõdeda, et kohal oli vallavanem Andrus Seeme, kes soovis kooliperele toredat pidupäeva.

16.veebruar 9.klass käis Tartus uisutamas ja boulingut mängimas.

14.veebruar   algklasside postkastiga sõbrapäev.

14.veebruar 4.klassi klassiõhtu.

9.veebruar 6.klass külastas Tartu veekeskust Aura.

7.veebruar – maakondliku rahvastepallivõistlustes kolmandale ja noorematele klassidele saavutati 2.koht.

4.veebruar Põlvamaa sportlikuma koolina võitis meie kool priid pääsmed Erki Noole Reval Hotels Cupi võistlustele, kehalise kasvatuse õpetaja võttis igast klassist kolm-neli õpilast kaasa.

2.veebruar 8.klass korraldas ürituse, kus tutvustati Tulikoera aasta algust. Varem tuli igal klassil valmistada mingi ruumiline tulikoera kujutis ja seda kõigile kaasõpilastele tutvustada, võitsid 5. ja 7.klass, viktoriinis oli parim 9.klass.

30.jaanuar-16.aprill võetakse osa aktiivselt pranglimise võistlustest. Maakonnas klasside arevestuses 1.klass 3.koht, 2.klass 3.koht, 3.klass 1.koht, 5.klass 5.koht, 6.klass 3.koht, 7.klass 1.koht, 8.klass 1.koht, 9.klass 2.koht.

18.jaanuar tubli osavõtu eest RMK Metsasemu konkursil sai 4. klass tasuta reisi Võrumaal asuvale Pähni looduskeskusesse,  kus looduskeskuse juhataja Tarmo Denks jutustas metsast, vaadati videofilmi meie metsades elavatest loomadest, uudistati metsamuuseumi ning hoolimata külmast (-21°) läbti ka Pähni loodusrada. Retk lõppes kuuma vaarikavarretee ja võileibadega.

20.detsember – kooli jõulupidu, kus esitati näidend "Vaeslaps ja talutütar Paganamaal", lauldi ja tantsiti.

12.detsember käisid algklassiõpilased Viljandis. Kõigepealt tutvuti Lossimägedega, vaadati Johan Laidoneri pronkskuju, seejärel vaadati Ugalas etendust "End-Sa-Pese". Käidi veel Anttilas ja kaubamajas.

8.detsember algklassiõpilased võtsid osa maakonna alagrupi võistlusest Tähelepanu, Start!, saavutades III koha.

5.detsember koolis sai akustilise koolikella, vahetundide ajal koolipere valikul muusikat.

30.november – Nuputavõistlus 5.-7.klassile koolis ja maakonnas. Põlvas sai peastarvutamises Tauri Telling (7.kl.)  I koha ja Renar Telling (6.kl.) II koha. Võistkondlikult sai 5.-6.klass II koha ning 7.klass 7.koha.

25.november grupp teatrihuvilisi koos õpetaja Aime Sabrega käis Vanemuises vaatamas Pjotr Tšaikovski kuulsat balletti "Pähklipureja".

24.november 9.klass korraldas politseipäeva, riietumisstiil politseiteemaline. Esinesid noorsoopolitseinik Pilvi Liivamägi, valla konstaabel Railis Raup jt. Oodatuim oli politseikoera Rexi esinemine. Veel näidati politsei varustust. Igal klassil oli etteaste, mis oli õpetlik ja politseiga seotud: 5. ja 6.klass helkuri vajalikkusest, 8.klass  näidendi öösel sissemurdvast vargast, 9.klass vanadekodu röövijatest.

22.-24.november – jalgpallivõistlused koolis: vanemas osas võitis 9.klass, järgnesid 8., 6. ja 7.klass, nooremas osas võitis 2. ja 5.klassi ühisvõistkond, järgnesid 4. ja 3.klass.

17.november – 4.klass RMK Metsasemu matkamängus. Tuli läbida ligi 5 km pikkune Voorepalu matkarada, kus otsiti juba päkapiku jälgi.

16.november – 2.klassi mängudeõhtu.

15.november – Peterburi tsirkus Põlvas. Loomadest olid püüton, karupoeg, metsloomad, koerad. Lastele meeldisid klounid ja mees, kes lamas klaasikildudel ja kõrvetas end leegiga.

14.november – algklassid teatrietendusel „Väike Mukk”. Meeldis, et tegelased kutsusid kaasa elama esitades küsimusi lastele.

11.november – rahvastepallivõistlus Põlvas. Tüdrukud said 5.koha ja poisid 10.koha.

8.november – politseipäeva üritus. Politseinikud, autokooli juht ja sõiduõpetaja, Kagu Maanteeameti spetsialist, õpilased 1.-5.klassini, nende vanemad ja õpetajad kogunesid õhtul pool seitse kooli juurde, et koos uurida, kui vajalik on helkur pimedal ajal.

8.november – sõpruskohtumine Vaste-Kuuste kooliga pallimängudes. Algklassiõpilased kohtusid rahvaste- ja korvpallis.

4.november – Noortekonverents Põlvas. Osa võtsid õpilasomavalitsuse liikmed. Teemaks oli „Pidu peo otsa”. Räägiti läbi noorte, kuidas pidutseda ja milliseid ohte võivad peod endaga kaasa tuua. Algul kuulati loenguid, hiljem töötati töötubades.

3.-4.november – Põlva- ja Võrumaa matemaatikaolümpiaadiks ettevalmistav laager Kurgjärvel. Laagris õpetatakse, kuidas paremini lahendada olümpiaadiülesandeid, arendatakse üldiselt silmaringi, kuid ikkagi seoses matemaatikaga. Meie koolist olid laagris õpilastest Marili Laas ja Maria Metsalu ning õpetaja Rita Punning.

3.november – lastevanemate koosolek. Kriisipsühholoog Tiina Naarits esines teemal „Teismelised ja nende probleemid”.

25.oktoober (vaheaeg) – Põlvas teatrietendus Pöial-Liisi. Pärnu Endla teatri esitust käisid vaatamas algklassid. Meeldis, et oli palju tegelasi.

18.oktoober – algklassidel pargipäev. Algklasside õpilased käisid pargis akuautodega sõitmas ja batuudil hüppamas.

18.oktoober – aktus nelja-viieliste auks. Koolis on traditsiooniks hästi õppivad ja käituvad õpilased lasta kolm päeva varem vaheajale. Aktusel antakse üle tunnistused. Seekord autasustati ka tublisid aiatöö tegijaid, tublim oli Andi Jaaska.

17.oktoober – 5.klassi klassiõhtu. Pearõhk mängudel „Rooside sõda” ja „Aarete saar” ning viktoriin „Ajalugu”. Vahele mahtus tantsimine ja näkside krõbistamine.

Tartu Ülikooli Teaduskooli õpingutest võtab osa Tauri Telling. Üks kord kuus tuleb uurida kooli õppeprogrammist välja jäävat matemaatikat, siis sooritada kontrolltöö.

Krootuse Kooli Kuller – kooli ajaleht. 17.oktoobril ilmus 36.number (ilmub alates oktoobrist 1994). Kogu eelnev info leidis kajastust kooli 36.ajalehes, kirjutajateks õpilased. Kõik järgnev ilmubjärgmistes lehtedes.

Õpilasomavalitsus on õpilasorganisatsioon, mis tegeleb koolielu huvitavamaks ja paremaks muutmisega. Õpilasomavalitsusse kuuluvad klasside esindajad alates 5. klassist. Kuna eelmisel aastal õnnestus õpilastel suurepäraselt oma ürituste korraldamine, siis ka sellel aastal saab iga klass võimaluse korraldada vähemalt ühe ürituse. Lisaks sellele on käivitatud ka nö Seinalehe Süsteem – iga klass saab endale kuu, mille jooksul tuleb üles riputada seinaleht.

14.oktoober – 6.klass Tartu Veekeskuses Aura. Veekeskuses oli muutusi, kuid kõige enam meeldis vana hea liumäetoru. Peale klassijuhataja olid turvamas ka lapsevanemad Asti ja Rain Maidla.

6.oktoober – algklassid Väike Palojärve matkarajal. Õpiti tundma loodust, oli piknik.

5.oktoober – krossijooks Põlvas. Pendelteatejooksus meie koolile I koht, 500 m jooksus 1.-5.klassini nii tüdrukutele kui poistele 9.koht,  6.-7.klassini tüdrukutele 7. ja 12.koht, poistele 7.koht, 8.-9.klassi tüdrukutele II ja III koht. Kokkuvõttes sai meie kool II koha.

4.oktoober – päästekoer Nublu saatis kooli Põlvamaa Päästeteenistusest Peeter Tigase. Lastele ja nende vanematele räägiti tuleohutusest ja eneseabi võimalustest. Vanematele kingiti suitsuandurid ja juhised ülespaneku ning hooldamise kohta. Lastele Nublu näpunäidete ja õpetussõnade raamat, komme ja helkur.

3.-7.oktoober – leivanädal. Kolmapäeval, 5.oktoobril aktusel räägiti kõigepealt leivast, siis tutvustas iga klass varem valmistatud leivatoitu (leivavorm ja -tort, küüslaugu- ja tikuvõileivad, leivast kujundid). Sellele järgnes maitsmine.

30.september – õpetajate päev. 9.klassi õpilased asendasid õpetajaid, andes nende eest tunde. Aktusel (korraldas 9.klass) esines „direktor” kõnega, tänati õpetajaid, lauldi. 9.klass ja õpetajad võistlesid omavahel küsimustele vastamises kiiruse peale. Loomulikult võitsid õpetajad. Õhtul käisid õpetajad lõõgastumas Pühajärve Puhkekeskuses. 5.oktoobril võõrustas vallavalitsus õpetajaid Varbuse Teemajas.

27.september – Aasta Õpetajaks Hele Luht. Maakonnas kuulutati välja üheks Aasta Õpetajaks Hele Luht, kes eelmisel aastal, 4.klassi juhatajana, oli väga paljudest konkurssidest osa võtnud ja häid tulemusi saavutanud.

27.september – Karaski – Krootuse jooks. Poistest võitis Maario Pajumäe, järgnesid Meelis Lahtvee ja Imre Vätson. Tüdrukutest võitis Keneli Luht, järgnesid Birgit Allilender ja Epp Holts. Klasside arvestuses võitis 1.-5.klassini 3.klass ja vanemas astmes 6.klass.

22.september – 1.klass Põlva politseijaoskonda uudistamas. Pilvi Liivamägi rääkis liiklusest, iga laps sai „Liiklusaabitsa”, helkuri ja Lõvi Leo nimelisi komme.

21.-23.september – Nunnukonkurss algklassidele. Toodi väga erinevaid köögivilju (kurk, tomat, paprikas, kabatšokk, kõrvits, porru, uba, mais, kartul, kapsas, kaalikas, päevalill, õun, pirn). Näitus oli uhke! Parimad said aukirja ja šokolaadi.

20.september – Põlvas põhikoolide jalgpallivõistlus. Tüdrukute võistkond saavutas kolmanda koha ja poisid kümnenda.

9.september – matk maanteemuuseumisse. 5.-9.klassi õpilased valisid ise matkamise viisi: jalgsi või jalgratastel. Jalgsimatkajad suundusid läbi Karaski Varbuse poole. Kohtuti rästikupojaga, aeti juttu kohaliku traktoristiga, uudistati loodust. Saatjateks neli õpetajat. Jalgratturid võistlesid enne teeleasumist. Varbusesse sõideti Ihamaru kaudu, saatjateks kaks õpetajat ja lapsevanem Kersti Seeme. Maanteemuuseumisse jõuti üheaegselt. Saadi palju infot vanade teede ja postivahetuste kohta, uudistati ka autode muuseumit, mängiti vanaaja mänge. Einet võeti murul istudes. Jalgsimatkajad tõi buss tagasi, kuid jalgratturid väntasid ise.

9.september – disko Tilsis. Vähesed olid veel suutelised õhtul minema diskole, kus esinesid ka kõhutantsijad.

7.september – sõit Lonnyga. Algklassid käisid tervisepäeva raames Taevaskojas praamiga sõitmas. Uudistati loodust ja tunti mõnu ilusast ilmast.

1.september – esimene koolipäev. Päev algas aktusega, millele järgnes klassijuhatajatund. Kooliteed alustas kuus I klassi õpilast: Andry Määrits, Kete-Ly Palo, Karl Robert Pildre, Riin Marii Sabre, Karina Valdas, Kristin Võsu. Lisaks 8.klassis Jaanus Kolesnikov ja 9.klassis Andres Kolesnikov ning kolm uut õpetajat: inglise keele õpetaja Kadi Normet, tüdrukute käsitöö õpetaja Ele Kõiv ja logopeed Merle Kopli. Suureks uudiseks oli õpilastele koolipäeva algus – kell 8.00!